DNA Program

to skuteczne zabezpieczenie Twojego mienia przed kradzieżą, podmianą czy podróbką

Global

outlook on international business issues

Helping

with any of your DNA business needs

FAQ

1. Czy ktoś szuka części zabezpieczonych DNA Program?
TAK. Od wielu lat nasza spółka regularnie przeprowadza szkolenia w Legionowie i w Szczytnie dla policjantów z wydziałów do walki z przestępczością samochodową, którzy to uważają DNA Program za przełomowe narzędzie pozwalające przeciwdziałać procederowi kradzieży, paserstwa czy podmian. Szerokie poparcie Policji zaowocowało, iż DNA Program jest zalecane do wszystkich aut w Polsce oraz umieszczenie tego produktu w rządowym programie “Razem Bezpieczniej” pod patronatem Komendy Głównej i MSW
www.razembezpieczniej.mswia.gov.pl

2. Co w przypadku wymiany części w samochodzie po wypadku lub dużej naprawy?
Za niewielką opłatą Klient może zamówić mały zestaw 1000 lub 2000 mikrocząsteczek DNA Program (kompatybilny z jego dotychczasowym kodem identyfikacyjnym) w przeszło 120 placówkach warsztatów partnerskich w całej Polsce, które chętnie zabezpieczą wszystkie nowe części w samochodzie.

3. Czy jest dostępna baza pojazdów zabezpieczonych DNA Program?
TAK. Baza jest dostępna na stronach internetowych www.dneytw.nazwa.pl/dnaprogram.pl gdzie każdy może sprawdzić czy jego samochód o danym kodzie identyfikacyjnym znajduje się w owej bazie oraz także czy auto lub części dotychczas nie zostały zgłoszone na Policję jako kradzione (wówczas informacja o danym numerze pojawia się w kolorze czerwonym) .

4. Czy mikrocząsteczki DNA Program można usunąć?
NIE. Substancja nanosząca mikrocząsteczki jest odporna na działanie dostępnych środków chemicznych (testy oraz certyfikaty TATCHAM i Instytutu Transportu Samochodowego). Wiele tysięcy cząsteczek znajduje się w trudnodostępnych otworach technologicznych, dlatego nawet próby mechanicznego usuwania czy zamalowania DNA Program nie gwarantują “oczyszczenia” pojazdu.

5. Jak sprawdzić czy dany przedmiot jest zabezpieczony DNA Program?
Wystarczy dysponować lampką emitującą światło UV czy np. czytnikiem banknotów. Następnie zdrapać jedną mikrocząsteczkę z pola świecącego w ultrafiolecie i odczytać kod identyfikacyjny przy pomocy szkła powiększającego lub mikroskopu.