DNA Program

to skuteczne zabezpieczenie Twojego mienia przed kradzieżą, podmianą czy podróbką

Global

outlook on international business issues

Helping

with any of your DNA business needs

METODY APLIKACJI

Mikrocząsteczki zabezpieczające mienie czyli DNA Program mogą być nanoszone na pojazdy, przedmioty czy ich elementy w zależności od rodzaju i wielkości powierzchni przeznaczonej do zabezpieczenia /np. inną techniką będziemy zabezpieczać małe, precyzyjne przedmioty oraz te, które mogą posiadać profile zamknięte, a innej techniki użyjemy do dużych otwartych połaci etc/. Dlatego też wyróżniamy trzy podstawowe techniki nanoszenia zabezpieczenia. Pierwsza z nich to technika ręczna, druga to zastrzeżona dla DataDotDNA międzynarodowym patentem technika natryskowa przy użyciu sprężonego powietrza stosowana do zabezpieczania pojazdów a także do dużych powierzchni jak np. hałdy węgla czy materiały przechowywane w magazynach, trzecia technika to ‘dozabezpieczanie’, czy okazjonalne zabezpieczanie przez pracownika w terenie indywidualnych elementów, czy przedmiotów przy użyciu kompletu mikrocząsteczek pod ciśnieniem z puszki z aerozolem.

slider-shadow

1. METODA RĘCZNA

Skład jednego zestawu DNA Program wersja suchych mikrocząsteczek:

 • pojemnik z substancją nanosząco-klejąca (60 ml),
 • pojemnik z suchymi mikrocząsteczkami,
 • 3 patyczki/pędzelki do ręcznego nakładania,
 • zestaw naklejek informacyjno-prewencyjnych

Zestaw ten doskonale sprawdza się przy zabezpieczaniu wymagającym precyzji i dokładności ze względu na niewielkie lub trudnodostępne powierzchnie. Dzięki temu, iż mikrocząsteczki mieszamy z substancją nanosząco-klejącą dopiero w momencie fizycznego zabezpieczania mienia. Technika ta daje dłuższą możliwość korzystania z mikrocząsteczek (nie ma konieczności zużywania całego pojemnika od razu). Jest to także bardzo wydajna metoda gdyż pozwala na zabezpieczenie ok. 600 miejsc czy elementów z jednego kompletu. W razie potrzeby możliwe jest także osobne domówienie substancji nanoszaco-klejącej gdyby ta dostarczona w komplecie była niewystarczająca czy też okazała sie za stara do zaaplikowania.

slider-shadow

2. METODA NATRYSKOWA W SPRAY-U PRZY UŻYCIU KOMPRESORA ZE SPRĘŻONYM POWIETRZEM

Skład jednego zestawu DNA Program w sprayu:

 • pojemnik z mikrocząsteczkami oraz substancją nanosząco-klejąca (60 ml),
 • dysza i rurka,
 • zestaw naklejek informacyjno-prewencyjnych
 • certyfikat

Zestaw ten pozwala na szybkie i równomierne zabezpieczenie dużych powierzchni zarówno tych otwartych jak i tych w profilach zamkniętych. Używany zawsze do zabezpieczania pojazdów. Do tej metody potrzebne jest jednakże urządzenie sprężające powietrze oraz specjalny pistolet umożliwiający zabezpieczanie metodą natryskową. Ze względu na fakt, iż mikrocząsteczki są już umieszczone w substancji nanosząco-klejącej zalecane jest zużycie całej zawartości pojemnika w ciągu miesiąca od pierwszego zaaplikowania. Metoda ta pozwala na ok.150 natryśnięć.

slider-shadow

3. METODA NATRYSKOWA W AEROZOLU PRZY UŻYCIU PUSZKI ZE SPRĘŻONYM POWIETRZEM

Skład jednego zestawu DNA Program w aerozolu:

 • pojemnik zawierający mikrocząsteczki oraz substancją nanosząco-klejąca (60 ml),
 • dysza oraz rurka,
 • pojemnik ze sprężonym powietrzem,
 • zestaw naklejek informacyjno-prewencyjnych

Zestaw ten również pozwala na szybkie i równomierne zabezpieczenie dużych powierzchni zarówno tych otwartych jak i tych w profilach zamkniętych. Produkt przy użyciu tej metody także jest nanoszony metodą natryskową ale przy użyciu powietrza pod ciśnieniem znajdującego się w specjalnej, dołączonej puszcze. I w tym wypadku mikrocząsteczki są już umieszczone w substancji nanosząco-klejącej dlatego zalecane jest zużycie całej zawartości pojemnika w ciągu miesiąca od pierwszego zaaplikowania. Metoda ta pozwala na ok. 200 natryśnięć.