Ukryte zabezpieczenie samochodu i części samochodowych to sposób na ochronę auta przed kradzieżą. Dzisiejsi złodzieje nie używają już wytrycha, nie zbijają szyb i… nie pozostawiają śladów. Skradzione auta trudno odnaleźć zarówno policji, jak i właścicielowi. Pomimo że liczba kradzieży aut w Polsce ciągle spada, złodzieje nie przestali kraść, dlatego warto wyposażyć samochody w alarm i skuteczny system zabezpieczeń. Blokada skrzyni biegów, lokalizator GPS, alarm dźwiękowy – blokady w samochodzie i sygnał dźwiękowy mogą odstraszyć złodzieja, ale czy to wystarczy? Co robić, żeby skutecznie zabezpieczyć auto przed złodziejami samochodów? Jaki będzie najskuteczniejszy sposób na ochronę samochodu i części samochodowych przed kradzieżą? Jakie zabezpieczenia na pojeździe zastosować, żeby zniechęcić złodzieja do jego potencjalnego łupu?

Ochroń swoje auto przed kradzieżą

DNA Program Auto to najbardziej skuteczne, ukryte zabezpieczenie samochodu i części samochodowych. To nowoczesna technologia zabezpieczenia pojazdów polegająca na trwałym naniesieniu 10 tysięcy mikrocząsteczek z unikalnym numerem identyfikacyjnym np. PIN lub VIN na wszystkie jego wartościowe elementy i podzespoły.

Na dzień 15 sierpnia 2017 w Polsce przez ostatnie 12 lat zabezpieczyliśmy przeszło 85 tysięcy aut, a z tej grupy przez ten czas tylko mniej niż 10 aut zostało skradzionych (dwa z nich policja odnalazła właśnie dzięki technologii DNA Program).

DNA Program Auto to nadanie niepowtarzalnego „kodu genetycznego” pojazdowi oraz jego częściom bez możliwości jego usunięcia.

Sposób na skuteczne zabezpieczenie samochodu i części samochodowych

Zabezpieczenie nowego samochodu przed kradzieżą nie należy do łatwych, podobnie w przypadku aut używanych. Złodzieje często chętniej wybierają te auta, które zostały wyprodukowane po 2016 roku, ale czy to oznacza, że właściciele bardziej wiekowych pojazdów mogą poczuć się w tym przypadku bezpiecznie? Niestety nie, ale ryzyko kradzieży zawsze można zmniejszyć, stosując odpowiednie, najlepsze zabezpieczenia. Ochronę auta przed kradzieżą zaczynamy zwykle od wykupienia ubezpieczenia AC samochodu. W ten sposób zabezpieczamy się przed stratą finansową, jako że odszkodowanie pokrywa zwykle większą część wartości pojazdu. Utrata auta, które jest tak łatwym łupem dla złodzieja, wciąż jest jednak problemem i każdy chciałby jej uniknąć. Skuteczna ochrona auta i części samochodowych przed kradzieżą zaoszczędzi Ci dużo kłopotu, nerwów i pieniędzy. Dlaczego części? Niewielu złodziei sprzedaje ukradzione auto w całości – zdecydowana większość sprzedaje samochód „w kawałkach”. Z pomocą właścicielom pojazdów przychodzi DNA Program. Ty też już dziś możesz wprowadzić zaawansowane systemy bezpieczeństwa do swojego samochodu.

DNA Program Auto – ochrona auta i części samochodowych przed kradzieżą

Znakowanie części z DNA Program Auto to najlepsze, trwałe zabezpieczenia na pojeździe, które przynosi właścicielowi pojazdu szereg korzyści w zapobieganiu kradzieży. Rozebrane na części auto jest niemal niemożliwe do odnalezienia, a poszczególne jego elementy mają trafić do różnych klientów. W ten sposób policja nie jest w stanie namierzyć, skąd pochodzi dany komponent samochodowy i czy miała miejsce kradzież. Oznakowanie części samochodu to rozwiązanie coraz częściej stosowane przez producentów samochodów, takich jak choćby Toyota. Fabryczne znakowanie części samochodowych czyni pozyskany przez złodziei samochodów towar bezwartościowym i zmniejsza szanse na kradzież. Znakowania nie da się pozbyć – poliestrowe cząsteczki nie dają się usunąć z pomocą rozpuszczalników ani olejów. Takie zabezpieczenie samochodu i części samochodowych umożliwia natychmiastowe rozpoznanie właściciela pojazdu.

Korzyści wynikające z zabezpieczenia pojazdu technologią DNA Program auto

statystyki z całego świata udowadniają wysoką skuteczność DNA Program auto
pojazd z DNA Program auto nie ma dla złodzieja i pasera żadnej wartości, a więc nie będzie intratnym łupem
zwiększona jest szansa odnalezienia samochodu lub jego części przez policję poprzez łatwą ich identyfikację
nie wywołuje agresji u złodzieja, co sprawia brak ryzyka napadu na kierowcę lub pasażera pojazdu
niezawodność i bezawaryjność oraz brak fałszywych alarmów
łatwa i szybka instalacja (ok. 15 min) w przeszło 120 warsztatach Partnerskich w całej Polsce
brak konieczności demontażu paneli w pojeździe w czasie instalacji DNA Program auto
brak ingerencji w systemy komputerowe pojazdu w czasie instalacji DNA Program auto
brak opłat abonamentowych
bezpłatna baza danych dostępna 365 dni w roku
20-letnia trwałość i skuteczność potwierdzona certyfikatami z instytutu Thatcham Research UK oraz Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie

Potrójna Gwarancja skutecznego zabezpieczenia aut przed kradzieżą

Jeżeli pojazd zostałby skradziony w ciągu 3 lat od daty zainstalowania zabezpieczenia DNA Program oraz jeżeli pojazd posiadał ważną polisę AC w dniu kradzieży, Właścicielowi auta przysługuje Potrójna Gwarancja DNA która obejmuje:

  • zwrot kwoty jaką uiścił zakupując zabezpieczenie DNA Program
  • gratis, nowe zabezpieczenie DNA Program o wartości 1800 zł netto na nowe auto.
  • zwrot kosztów wynajęcia pojazdu zastępczego do 3000 zł brutto*

kwoty na pokrycie kosztów wynajmu auta zastępczego uzależnione są od wartości skradzionego auta

  • kwota do 1000 zł brutto jeżeli skradzione auto było w dniu kradzieży o wartości do 150 tys. zł
  • kwota do 2000 zł brutto jeżeli skradzione auto było w dniu kradzieży o wartości od 150 tys. do 300 tys. zł
  • kwota do 3000 zł brutto jeżeli skradzione auto było w dniu kradzieży o wartości powyżej 300 tys. zł

* zwrot kosztów przysługuje tylko prywatnym Właścicielom aut