Policyjne statystyki podają zatrważające dane – w Polsce średnio 42 samochody dziennie padają ofiarą złodziei. Dotychczas niewiele można było na to zaradzić, ale wraz z postępem technologii przychodzą nowe rozwiązania na walkę z tym przykrym zjawiskiem. Najlepszą metodą na rynku jest obecnie zabezpieczanie samochodów mikrocząsteczkami DNA Program. W tym tekście wyjaśniamy, jak to działa i dlaczego jest to tak skuteczne.

Co to jest DNA Program?

zabezpieczenia-auta-przed-kradziezaDNA Program Auto to sposób na zabezpieczenie auta przed kradzieżą przez pokrycie go mikrocząsteczkami technologii DataDotDNA. Na każdej z tych maleńkich kropek metodą laserową zapisywany jest unikalny kod samochodu, który można odczytać jedynie przy użyciu specjalnego szkła powiększającego. Samo ich umiejscowienie można zaś odkryć dopiero poprzez oświetlenie ich lampą UV. Taki swoisty “kod genetyczny” umieszczony zostaje na wielu częściach pojazdu, również tych trudno dostępnych, więc dla złodzieja auto praktycznie przestaje posiadać jakąkolwiek wartość, bowiem można je oraz jego części bardzo łatwo zidentyfikować sprawdzając unikatowy kod w bazie internetowej.

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

jak-dziala-dna-programDNA Program Auto sprawia, że dla złodzieja samochód staje się bezwartościowy, nie tylko dlatego, że istnieje większe prawdopodobieństwo wykrycia przestępstwa. Znaczna część kradzieży aut wiąże się ze sprzedawaniem ich na części. W związku z tym, że mikrocząsteczek DataDotDNA nie można ani usunąć, ani skopiować, żaden paser nie będzie zainteresowany elementami wyjętymi z auta oznaczonego w taki sposób. Produkt jest odporny na wszelkie działania olejów, soli, słabych kwasów, zasad, benzyny, wody oraz rozpuszczalników. Metody zabezpieczania samochodu przed kradzieżą zazwyczaj ostatecznie zawodzą – DNA Program jest zaś wyjątkowo skuteczny.

Zalety DNA Program

To, jak działa DNA Program Auto sprawia, że wydaje się to rozwiązaniem bez żadnych wad. Metoda jest całkowicie bezawaryjna, a obecność mikrocząsteczek nie jest żadną przeszkodą dla użytkowników, czego nie można powiedzieć na przykład o alarmach antywłamaniowych, które często włączają się bez żadnej przyczyny i budzą wszystkich sąsiadów. Produkt ten nie jest też dostrzegalna gołym okiem, więc nie trzeba bać się zmiany wyglądu swojego ukochanego samochodu – należy zaznaczyć, że naniesienie mikrocząsteczek nie ma negatywnego wpływu na odporność oraz korozję powierzchni, na których zostały zaaplikowane oraz nie zakłóca w żaden sposób działania pojazdu. Poza tym, sama instalacja zajmuje około 15 minut, a DNA Program ma 20 lat gwarancji trwałości.

Trudno się dziwić, że technologia ta podbija serca kierowców i jest coraz częściej wykorzystywana w Polsce. Jej skuteczność oraz fakt, że nie przysparza żadnych problemów użytkownikom sprawia, że inne metody zabezpieczania auta przed kradzieżą wypadają przy niej naprawdę blado.

Facebook

*/?>
Zamów teraz