Technologie związane z wykorzystywaniem mikrocząsteczek DNA są coraz częściej stosowane przez policję, biura detektywistyczne oraz firmy zajmujące się ochroną mienia. Innowacyjna metoda nakładania cząstek DNA na wybrane obiekty pozwala na ich szybkie zidentyfikowanie w razie kradzieży. Niedrogi i niezawodny system gwarantuje bezpieczeństwo oraz chroni przed stratami materialnymi. Na czym polegają techniki nanoszenia cząsteczek DNA? Którą z proponowanych metod wybrać?

Technologia DNA – w trosce o Twoje bezpieczeństwo

Technologia nanoszenia cząstek DNA Program polega na znakowaniu wybranych przedmiotów i obiektów – w tym bardzo często samochodów – specjalnymi poliestrowymi kropkami o średnicy 1mm. Dzięki nim każdy obiekt zyskuje indywidualny kod identyfikacyjny, składający się z 21 znaków alfanumerycznych o dowolnej treści. Można go odczytać za pomocą lupy lub mikroskopu z odpowiednim powiększeniem. Usunięcie cząsteczek staje się praktycznie niemożliwe, dzięki czemu zyskujesz pewność, że skradzione mienie szybko się odnajdzie. Co równie istotne, wyprodukowany w technologii DNA produkt nie ulega korozji, a także jest odporny na działanie olejów, soli, słabych kwasów oraz rozpuszczalników. Bezpieczeństwo użytkowania cząstek DNA jest również zagwarantowane przez Certyfikat REACH.

Metody aplikacji metody DNA

Spośród dostępnych w ofercie DNA Program metod znakowania obiektów można wyróżnić trzy metody nanoszenia cząstek.

Pierwsza z nich to bardzo wydajna metoda ręczna, pozwalająca na zabezpieczeniu aż 600 miejsc wymagających ochrony. Za pomocą zmieszania mikrocząsteczek ze specjalnym klejem można nanosić substancję na wybrane przedmioty. Zestaw służący do ręcznego nakładania cząstek DNA świetnie sprawdza się w przypadku zabezpieczania obiektów lub powierzchni o niewielkich rozmiarach. Komplet do ręcznej aplikacji cząstek zawiera między innymi pojemnik z substancją nanosząco-klejącą, pojemnik z cząsteczkami oraz wygodny pędzelek i patyczki.
Drugim, doskonałym sposobem na efektywną ochronę mienia jest metoda natryskowa w sprayu. Jest ona bardzo przydatna podczas zabezpieczania dużych obszarów i przedmiotów o większych rozmiarach. Aby właściwie ją zaaplikować, konieczne jest użycie urządzenia sprężającego powietrze oraz specjalnego pistoletu. Zastosowanie metody natryskowej w sprayu pozwala na wykonaniu około 150 znaczników DNA.
Trzecią z proponowanych systemów aplikacji metody DNA jest metoda natryskowa w aerozolu. Dzięki niej możemy w najlepszy sposób zabezpieczyć otwarte i duże przestrzenie. Zestaw do nanoszenia cząstek DNA za pomocą aerozolu składa się z pojemnika ze sprężonym powietrzem, substancji nanosząco-klejącej oraz dyszy. Proponowana metoda umożliwia zabezpieczenie około 200 wybranych miejsc.

DNA Program – najlepszy sposób na ochronę mienia

Wybrana technika nanoszenia cząstek DNA powinna być dopasowana do potrzeb właściciela znakowanego mienia. Przed zdecydowaniem się na konkretny produkt warto zastanowić się nad tym, jakiego typu przedmiot lub obszar chcesz ochronić, jaka jest jego specyfika i rozmiary. Stosowanie metod polecanych przez specjalistów DNA Program jest niezwykle skuteczne i bezawaryjne. Nie wymaga demontażu paneli samochodowych, ani nie ingeruje w systemy komputerowe konkretnych obiektów. Co równie istotne, instalacja systemu przebiega bardzo sprawnie i szybko, najczęściej trwa około 15 minut.

Techniki nanoszenia cząstek DNA Program to gwarancja najwyższej jakości usług i ochrony przed kradzieżą. Są one niezwykle proste, a jednocześnie ekonomiczne – jedna aplikacja nie wymaga późniejszych poprawek i dodatkowych opłat. Statystyki udowadniają, że nowoczesne technologie znakowania obiektów to obecnie najlepsza na rynku metoda zabezpieczenia przed utratą mienia.

Facebook

*/?>
Zamów teraz