Każdy kierowca co jakiś czas musi zmagać się z problemem wykonania przeglądu oraz serwisowania swojego auta. Coraz częstszym problem stają się nie tylko wysokie ceny usług, lecz także nieuczciwi pracownicy zakładów zajmujących się naprawą samochodów. W jaki sposób się przed nimi bronić? Czy istnieją skuteczne rozwiązania dotyczące bezpiecznego serwisowania auta?

Nie oszczędzaj na czasie

Przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego punktu serwisowego, najlepiej przeprowadzić wcześniej skrupulatny research. Niezwykle istotne są opinie innych klientów oraz ich recenzje opisujące jakość wykonania poszczególnych napraw. Ponadto, warto zwrócić uwagę na to, jak wyglądają strony internetowe wybranych firm, czy prezentują się wystarczająco wiarygodnie, a także czy zawierają informacje o właścicielu i cenniku usług. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze można sprawdzić status konkretnego podmiotu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Po zwróceniu się do najbardziej odpowiadającego wymaganiom serwisu, trzeba pamiętać o tym, aby rozmawiać z mechanikiem w sposób rzeczowy i precyzyjny. Przed ostatecznym zostawieniem auta w zakładzie opłaca się poprosić o szczegółową wycenę niezbędnych kosztów, w tym zaznaczenie, jakie części wyposażenia wymagają wymiany.

Najczęstsze oszustwa serwisantów

Aby nie paść ofiarą oszustwa dobrze zdawać sobie sprawę z tego, jakich form nieuczciwości najczęściej dopuszczają się serwisanci. Przede wszystkim wielu z nich nie skupia się na szybkiej naprawie wybranego elementu auta, lecz stara się przekonać klienta, że usterek jest znacznie więcej niż w rzeczywistości. Niepotrzebny demontaż części buduje obraz poważnej awarii, a w konsekwencji stresuje właściciela samochodu, przez co staje się on bardziej podatny na manipulację. Ponadto, nieuczciwi serwisanci często nie dokonują również wymiany oleju napędowego, ale jedynie stwarzają pozory przeprowadzenia prawidłowej usługi. W tym celu oczyszczają filtr za pomocą sprayu do hamulców i zmieniają datę przydatności oleju. Niejednokrotnie podmieniają też zawartość pojemników z dobrej jakości olejem zakupionym przez klienta, a następnie wlewają do jego auta najtańszy z możliwych płynów. Ten sam system oszustwa powtarza się podczas wymiany części samochodowych, zastępowanych nieoryginalnymi zamiennikami.

Skuteczne zabezpieczenie przed oszustwem

Zanim zostawisz auto w warsztacie na dłużej, najlepiej zastosować się do kilku sprawdzonych porad. Po pierwsze, idealną ochroną przed poniesieniem niepotrzebnych kosztów jest sporządzenie wyczerpującego protokołu o stanie samochodu. Dzięki temu, będziesz mieć pewność, że żadna z najważniejszych części wyposażenia nie została podmieniona na inną. Dodatkowo, istotną kwestią jest także podpisanie umowy, w której serwisant wyszczególni konieczne naprawy z ich ostateczną wyceną, niepodlegającą późniejszym zmianom. Jeśli obawiamy się, że wartościowe elementy podzespołów naszego auta mogą zostać skradzione, świetne rozwiązanie stanowi skorzystanie z oferty DNA Program. Innowacyjna technologia polegająca na trwałym nanoszeniu niewidocznych gołym okiem mikrocząsteczek, nadaje każdej części auta unikatowy kod identyfikacyjny. Nie można go w żaden sposób usunąć, co sprawia, że szansa odnalezienia skradzionych części jest bardzo wysoka.

Właściciele aut muszą zdawać sobie sprawę z tego, że wielu serwisantów nie postępuje w uczciwy sposób. Kradzieże oryginalnych części, czy fałszywe wymiany oleju napędowego to najczęstsze przejawy oszustw popełnianych przez pracowników zakładów samochodowych. Aby z nimi walczyć, trzeba zachowywać czujność na każdym etapie przeprowadzanej usługi oraz ochronić swoje auto za pomocą najnowocześniejszej technologii zabezpieczenia mienia.

Facebook

*/?>
Zamów teraz