Sezon urlopowy w pełni, czas wyjechać na wymarzone wakacje. Zawsze podczas przygotowań do upragnionego wyjazdu pojawiają się wątpliwości związane z zabezpieczeniem domu i samochodu. Jak wiadomo lipiec i sierpień to okres wzmożonej działalności złodziei. W jaki sposób się przed nimi chronić?

Zabezpiecz mienie przed wyjazdem

Na początku warto wspomnieć o partykularnych zasadach zabezpieczenia domu i samochodu podczas przygotowań do wyjazdu. Po pierwsze warto zwrócić się do sąsiadów i poprosić ich, aby podczas Twojej nieobecności co jakiś czas zerknęli na pusty dobytek. Jeśli masz do mieszkańców okolicy zaufanie koniecznie poinformuj, że zostawiasz w garażu swoje auto lub inne cenne przedmioty, wówczas życzliwy sąsiad na pewno zwróci większą uwagę na ewentualne podejrzane sytuacje w okolicy. Czynnością, o której zapomina część urlopowiczów jest dokładne zamykanie okien i drzwi. Nieraz w ferworze przygotowań i pakowania nie pamięta się o podstawowych czynnościach, np. jedynie przymykając okna lub nie przekręcając klucza w zamku. Złodzieje mają wówczas o wiele łatwiejsze zadanie. Dokładne zamknięcie i sprawdzenie należy się również garażowi, zwłaszcza gdy zostawiasz w nim swoje auto. Jeżeli masz zamontowany system alarmowy, koniecznie uzbrój go, bowiem często klienci firm ochroniarskich zwyczajnie o tym zapominają.

Metody złodziei

Wszystkie powyższe sposoby mają tak naprawdę utrudnić zadanie potencjalnemu złodziejowi, jednakże należy pamiętać, że nastały zupełnie nowe czasy. Włamywacze rozwinęli swoje metody, poszerzając je o nowoczesną technologię i sprzęt. Dlatego alarmy czy dodatkowe zabezpieczenia w oknach nie stanowią często większej przeszkody. Każda ochrona może zawieść, zwłaszcza ludzka uwaga, dlatego nie warto wiązać największych nadziei z sąsiadem zza płotu. W obszarze działań złodziei są zarówno przedmioty łatwo dostępne, jak i te pozostawione samotnie, np. rowery w ogrodzie, cenne przedmioty wewnątrz domu czy auta. Dlatego posługują się oni, np. urządzeniami, które mają zakłócić fale systemów alarmowych – są to specjalistyczne, uniwersalne kluczyki, które otwierają każdy samochód i wiele innych, innowacyjnych narzędzi działania.

Niezawodne zabezpieczenie

Jak uchronić się przed złodziejem? Należy, ich wzorem, iść z duchem czasu i wykorzystywać najnowocześniejsze, dostępne środki zabezpieczania domu oraz samochodu. Jednym z nich jest system znakowania mienia oraz aut za pomocą DNA program. Na czym polega? Zarówno powierzchnię samochodu, jak i innych przedmiotów pokrywa się specjalną emulsją, która zawiera od 10 do 30 tysięcy mikrocząsteczek. Naniesione na powierzchnię tworzą niepowtarzalny kod. Może to być, w przypadku samochodu numer VIN lub specjalnie przygotowany PIN – uniwersalny zarówno dla pozostałego mienia, jak i auta. Takie zabezpieczenie spełnia kilka funkcji: działa zapobiegawczo, ponieważ dla złodzieja oznakowane przedmioty nie mają większej wartości, umożliwiają namierzenie skradzionego mienia, a także nie pozwalają na sprzedaż części, ponieważ pokrycie jest nieusuwalne. Ponadto aplikacja jest niezwykle szybka i prosta, dzięki czemu nawet jeśli zdecydujesz się na nią chwilę przed planowanym urlopem, na pewno nie zakłóci ona Twoich przygotowań i nie będzie dodatkowym stresem.

Wyjeżdżając na urlop pragniesz głównie spokoju i odpoczynku od codziennych obowiązków, dlatego aby pozbyć się ewentualnych stresów, związanych z pozostawieniem cennego majątku w domu, koniecznie zadbaj o jego dobre zabezpieczenie. Tylko wtedy podczas wymarzonych wakacji będziesz mógł w 100% odstresować się i zapomnieć o wszelkich troskach, a przecież podczas letniego odpoczynku o to właśnie chodzi.

Facebook

*/?>
Zamów teraz