Wakacje to czas, w którym przede wszystkich chcemy wypocząć, mimo że każdy ma swoją indywidualną definicję wypoczynku. Z pewnością znasz wiele osób, które uwielbiają wypoczywać na wodzie, a może nawet należysz do jednej z nich. Zakup sprzętu wodnego to często duży wydatek, jednak należy liczyć się z tym, że będzie to inwestycja na lata. Niestety, to właśnie drogi, dobrze utrzymany sprzęt wodny staje się łakomym kąskiem dla złodziei.

Bądź ostrożny

Według statystyk wakacje to czas, w którym dochodzi do największej ilości kradzieży. Pamiętaj, by być czujnym, bowiem nigdy nie wiesz, kiedy Twój sprzęt wodny stanie się łupem złodziei. Odpowiednie zabezpieczenie Twojego mienia pozwoli Ci czuć się pewnie i bezpiecznie. Zastanawiasz się, jaki sposób wybrać, by odpowiednio ochronić swój dobytek? Istnieje wiele mniej lub bardziej sprawdzonych sposobów, ale czy któryś z nich jest niezawodny?

Standardowe zabezpieczenia

Chciałbyś zabezpieczyć swój sprzęt wodny, ale nie wiesz, jaki z dostępnych na rynku sposobów będzie najlepszy? Najczęściej spotykamy zabezpieczenia to lokalizatory GPS, blokady, immobilizery czy alarmy. Lokalizator GPS jest dobrym rozwiązaniem, bowiem dzięki niemu możemy na bieżąco śledzić położenie i prędkość przemieszczania się sprzętu wodnego. Minusem tego zabezpieczenia jest fakt, iż stosunkowo łatwo jest znaleźć nadajnik GPS, zniszczyć go lub wyrzucić. W takiej sytuacji niemożliwe jest dalsze śledzenie obiektu. Innym rozwiązaniem są znane niemal wszystkim alarmy. Prawie każdy samochód jest zabezpieczony w alarm, a nie zmienia to faktu, że samochody były, są i będą kradzione. Tak samo sytuacja wygląda ze sprzętem pływającym. Niedoświadczony złodziej szukający okazji zapewne przestraszy się alarmu i ucieknie. Natomiast doświadczeni przestępcy nie przejmują się alarmami i bez problemu ukradną łódź wyposażoną w takie zabezpieczenie.

Jak skutecznie zabezpieczyć sprzęt wodny przed złodziejami?

Martwisz się, że żadne zabezpieczenie dostępne na rynku nie daje stuprocentowej pewności? Minusem wszystkich wymienionych wyżej rozwiązań jest fakt, że są one widoczne niemal od razu. Złodziej widząc zabezpieczenie zwyczajnie się go pozbędzie i popłynie w siną dal. Brak widocznych na pierwszy rzut oka przeszkód, może uśpić czujność przestępcy. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój sprzęt wodny będzie bezpieczny, skorzystaj z DNA Program Marine. Dzięki technologii DataDotDNA większość części pojazdu zostanie pokryta mikrocząsteczkami, które stworzą swoisty kod DNA. Takie rozwiązanie pomoże w zidentyfikowaniu sprzętu i uniemożliwi, np. sprzedanie go na części. Dodatkowo, wszystkie zabezpieczone jednostki posiadają w widocznym miejscu informacje o DNA Program Marine Warto dodać, że system ten jest bezawaryjny i nie posiada jakichkolwiek wad. Mikrocząteczek nie da się także usunąć w żaden sposób.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci w wyborze zabezpieczenia Twojego sprzętu wodnego. Pamiętaj, że podczas wakacji Twoje jednostki wodne są potencjalnym celem dla złodzieja. DNA program Marine pozwoli Ci być spokojnym o swój majątek nie tylko latem.

Facebook

*/?>
Zamów teraz