Zestaw aplikowany metodą ręczną lub natryskową zawierający do 30 000 mikrocząsteczek wystarczy do zabezpieczenia ok. 100 najbardziej wartościowych mebli, komputerów, antyków, maszyn, urządzeń, narzędzi, rusztowań etc.

DNA Program mienie to nowoczesna technologia zabezpieczenia majątku poprzez zabezpieczenie jego elementów wieloma mikrocząsteczkami z indywidualnym i niepowtarzalnym numerem, lub innym opisem łatwo identyfikującym właściciela tworzącym w ten sposób swoisty „kod genetyczny” każdego zabezpieczonego przedmiotu.

Dlatego też technologia DNA Program mienie skutkuje nie tylko daleko idącą prewencją, ale także sprawia, że mienie tak zabezpieczone jest zawsze identyfikowalne ponieważ całkowite usunięcie mikrocząsteczek DNA jest ekstremalnie czasochłonne i nieopłacalne, a tym samym mienie jest nieatrakcyjne dla przestępcy.

Tak zabezpieczone domy, firmy, place budów, miejskie systemy wodno kanalizacyjne, tabory infrastruktury kolejowe, sieci trakcji energetycznych, mienie sakralne, zabytki w gminie, sprzęt rolniczy czy stany magazynowe są znacznie mniej narażone na kradzieże, nieautoryzowane podmiany, czy inne patologie, które nie tylko destabilizują terminy wykonywanych kontraktów, czy bezpośrednio narażają nas wszystkich na wyższy poziom ryzyka, ale także są przyczyną czasami niepowetowanych strat finansowych, jak i wyższych stawek ubezpieczeniowych. Dotychczas ułomne i często proste usunięcie przez złodziei, czy paserów fabrycznych cech identyfikacyjnych (o ile takowe w ogóle istniały) sprawiało, że czuli się oni całkowicie bezkarni dokonując kradzieży, a udowodnienie im zarzutów było bardzo trudne, o ile w ogóle możliwe.

Korzyści wynikające z zabezpieczenia mienia technologią DNA Program mienie

przedmioty z DNA Program mienie nie mają dla złodzieja i pasera żadnej wartości, więc są niepożądane
zwiększa szansę odnalezienia mienia przez Policję poprzez łatwą identyfikację
statystyki udowadniają ponad 90% obniżenie wszelkich wcześniejszych patologii
niezawodność, bezawaryjność oraz brak fałszywych alarmów
łatwa i szybka instalacja
brak ingerencji w systemy komputerowe
brak opłat abonamentowych
20-letnia trwałość i skuteczność określona przez instytut THATCHAM UK
istnieje możliwość personalizacji mikrocząsteczek zabezpieczających swoje mienie poprzez naniesienie indywidualnego kodu jak np. nazwisko, adres, nr PESEL czy nr NIP etc. na mikrocząsteczki właściciela za dopłatą wynoszącą 100 zł netto. Personalizowane mikrocząsteczki będą dostarczone w ciągu 10 dni roboczych od daty zamówienia.